چهارشنبه, 04 بهمن 1396 سال اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال

 

 

 

 

تبلیغات متنی شما
مدیریت عصر کرمانشاه
شماره تماس
09188374235
سامانه پیام کوتاه  تلگرام وایبر
فروش سامانه پیام کوتاه تلگرام وایبر
09188374235
سامانه پیام کوتاه رایگان
09188374235
سرور اختصاصی
فناوران پویان هزارنویس
021-88109322
درج تبلیغات در عصر کرمانشاه
مدير بازرگاني
مجرب، متعهد با روابط عمومي قوی
09188374235
انتشار :پنجشنبه ، 9 آذر 1396 ، 23:34
چاپ نسخه چاپی
پست الكترونيكي ارسال به خبر
جوانرود پاوه و روانسر جزو شهرستان هاي زلزله زده هستند
عصر کرمانشاه استاندار كرمانشاه گفت: قول و قرارهایی که به مردم داده می شود باید محقق شوند و مدیران از دادن وعده های غیر عملی اجتناب کنند.//جوانرود پاوه و روانسر جزو شهرستان هاي زلزله زده هستند / اشتغال كاغذي دردي را از مردم دوا نمي كند / مديران وعده غيرعملي به مردم ندهند /


به گزارش واحد خبر راوبط عمومي و امور بين الملل استانداري كرمانشاه مهندس بازوند استاندار کرمانشاه صبح امروز پنجشنبه در سیزدهمین نشست كارگروه اشتغال و سرمايه گذاري استان اظهار داشت :

وي گفت: حضور دلگرم کننده و بسیار پر خیر و برکت رهبر معظم انقلاب در مناطق زلزله زده موجب شتاب بخشیدن به روند اجرایی کارها در همه ابعاد گردید که جای قدردانی بسیار دارد.

اين مقام عالي استان عنوان كرد: در این زلزله دولت تدبیر و امید به ریاست دکتر روحانی حضوری تمام قد در عرصه داشتند و دولت در همان روزی که مصوبه کمک به زلزله زدگان را تصویب کرد، تخصیص آن نیز داده شد و این روند در مصوبات حمایتی بعدی نیز ادامه داشت که چنین رویکرد و سرعت عملی کم نظیر است.

استاندار كرمانشاه گفت: 4/9 درصد از اعتبار یک و نیم ميلیارد دلاری صندوق توسعه ملی براي حمايت از اشتغال پايدار مناطق روستايي و عشايري در اختیار استان گذاشته شده است که وزیر کار پس از حضور در مناطق زلزله زده، یک درصد به این میزان اضافه کرد و به این ترتیب کرمانشاه دومین استان بهره مند از این تسهیلات بسیار مناسب شد.

مهندس بازوند گفت: این تسهیلات فرصت خوبی است برای ایجاد شغل های جدید و رونق بخشیدن به اقتصاد در مناطق روستايي و عشايري است.

وي افزود: قول و قرارهایی که به مردم داده می شود باید محقق شوند و مدیران از دادن وعده های غیر عملی اجتناب کنند.

اين مقام عالي استان بيان كرد: این میثاق نامه هایی دستگاه ها که برای ایجاد اشتغال امضاء می کنند باید عملی شوند و الا در پایان سال هیچ بهانه ای برای عدم تحقق آن پذیرفته نیست. پس بهتر است مدیران در این زمینه دقت کنند، چون باید پاسخگو باشند.

استاندار كرمانشاه اظهار داشت: یک وحدت رویه برای راستي آزمایی وعده هاي دستگاه ها در زمینه ايجاد شغل بايد ایجاد کنیم و سامانه ای طراحی شود که بتواند با راستی آزمایی، یک آمار اشتغال ایجادی قابل اتکا را ارایه كند.

وي خاطرنشان كرد: ارايه آمار اشتغال بدون راستی آزمایی بیشتر شبیه شغل کاغذی است و ما به دنبال اشتغال کاغذی نیستیم.

مهندس بازوند يادآور شد: نرخ بيكاري استان چهار سال پیش 16 درصد بوده و الان به 22 درصد رسیده که این افزایش حاصل عملکرد ضعيف دستگاه ها است.

وي افزود: باید بسترها را برای نقش آفرینی و مشارکت مردم در عرصه اشتغال زایی فراهم کنیم.

اين مقام عالي استان تصريح كرد: بخش زیادی از توان سازمان مدیریت و برنامه ریزی صرف موضوع بودجه می شود در حالیکه این توان باید صرف برنامه ریزی برای ایجاد اشتغال شود.

وي گفت: روز گذشته مجلس به منظور حمایت از زلزله زدگان کرمانشاه قانون بودجه را اصلاح کرد که یک اتفاق بسیار دلگرم کننده بود.

مهندس بازوند بيان كرد: دکتر لاریجانی و کمیسیون های برنامه و بودجه و عمرانی مجلس به صورت میدانی از مناطق زلزله زده بازدید کردند که این حضور میدانی در تصویب این مصوبه حمایتی بسیار اثرگذار بوده است.

وي گفت: از تلاش های مجمع نمایندگان استان برای حضور میدانی در منطقه و  تصویب این مصوبات ارزشمند در مجلس تشکر ویژه می کنیم.

وي اظهار داشت: استان پیشنهاد اختصاص 400 میلیارد تومان از محل بودجه یک و نیم میلیارد دلاری صندوق توسعه ملی به مناطق زلزله زده را داشت که در مجلس این میزان به 600 میلیارد تومان افزایش یافت که در اختیار واحدهای صنعتی، صنفی و کشاورزی خسارت دیده قرار می گیرد.

اين مقام عالي استان تصريح كرد: جوانرود، پاوه و روانسر جزو شهرستان های زلزله زده هستند و تمامی منازل و واحدهای خسارت دیده این شهرستان ها از تمامی تسهیلات و بلاعوض های مصوب شده بهره مند می شوند.

وي گفت: اعتبار پیشنهادی برای حمایت از واحدهای آسیب دیده صنایع دستی و گردشگری بر اثر زلزله، هنوز تصویب نشده است و سازمان میراث فرهنگی باید در فرصت باقی مانده حتما این مصوبه را از هیئت دولت دریافت کند و كوتاهي ها در اين زمينه قابل فبول آسيب ديدگان و مديريت ارشد استان نيست.

مهندس بازوند بيان كرد: حضور مدیران دستگاه ها در منطقه به شرطی خوب است که خیر و برکتی برای استان داشته باشد و الا برخی به استان آمده اند و هیچ دستاوردی نداشته اند.

وي عنوان كرد: صنایع دستی شهرستان دالاهو یک ظرفیت بسیار خوب برای اشتغال زایی و ایجاد رونق اقتصادی در منطقه است و مدیریت ارشد استان با تمام توان از توسعه صنایع دستی در این منطقه حمایت می کند.

تبلیغات در سایت
 

شما هیچ مجوزی برای اضافه کردن نظر جدید ندارید.شما نیاز دارید که در سایت ثبت نام کنید.

تازه هاي سايت

تخته وايت برد

داعش تحولات لحظه به لحظه عراق

اجراي مراسم نورافشاني

دانلود نرم افزار

فروش لوازم اتش بازی در تهران

هاست جوملا

سامانه پيام کوتاه

قالب جوملا

اس ام اس رايگان

لوازم نور افشاني

پنل اس ام اس

پیشخوان روزنامه

تبلیغات مجازی

خريد آپارتمان در قم

املاک قم

املاک پرديسان قم

نماي چوبي ساختمان

سرور مجازي

خرید مکمل بدنسازی

فروش مکمل بدنسازی

فروش مکمل

آموزش طراحی وب سایت

اس ام اس هيئت ها

خريد آپارتمان در قم

املاک قم

املاک پرديسان قم

اس ام اس گستر - سامانه پيام کوتاه

اجراي نورافشاني

اجراي نورافشاني

فروش لوازم آتش بازي و نورافشاني

فروش لوازم آتش بازي و نورافشاني

خرید مکمل اصل

دستگاه کاغذپاش

دستگاه کاغذ پاش

فروش لوستر

نورافشاني

پیامک صوتی