چهارشنبه, 04 بهمن 1396 سال اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال

 

 

 

 

تبلیغات متنی شما
مدیریت عصر کرمانشاه
شماره تماس
09188374235
سامانه پیام کوتاه  تلگرام وایبر
فروش سامانه پیام کوتاه تلگرام وایبر
09188374235
سامانه پیام کوتاه رایگان
09188374235
سرور اختصاصی
فناوران پویان هزارنویس
021-88109322
درج تبلیغات در عصر کرمانشاه
مدير بازرگاني
مجرب، متعهد با روابط عمومي قوی
09188374235
انتشار :سه شنبه ، 7 آذر 1396 ، 11:55
چاپ نسخه چاپی
پست الكترونيكي ارسال به خبر
در زلزله اخیر 78 مدرسه یا فضای آموزشی که شامل 415 کلاس درس است، در پنج شهرستان تخریب شده و نیازمند بازسازی است.
عصر کرمانشاه :رئيس سازمان نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس کشور اعلام کرد که در مجموع ۱۲۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان برای بازسازی، مقاوم‌سازی، تجهیز و ساخت فضاهای مکمل مدارس زلزله­‌زده در استان کرمانشاه اعتبار لازم است.//

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش به نقل از پانا، محدتقی نظرپور، در خصوص آخرین آمار مدارس تخریب شده در زلزله استان کرمانشاه اظهارکرد: در مجموع در زلزله اخیر 78 مدرسه یا فضای آموزشی که شامل 415 کلاس درس است، در پنج شهرستان تخریب شده و نیازمند بازسازی است.

وی ادامه داد: برای بازسازی این تعداد فضای آموزشی 75 میلیارد تومان اعتبار لازم است. اما علاوه بر بازسازی ساختمان مدارس، 40 میلیارد تومان دیگر برای تجهیزات و محوطه‌سازی و فضاهای جانبی نیاز خواهد بود.

نظرپور خاطرنشان کرد: 16 فضای آموزشی در سر پل‌ذهاب، ثلاث باباجانی، قصرشیرین و گیلان‌غرب آسیب دیده است و نیاز به تعمیرات جزیی دارند که برای این تعمیرات نیز سه میلیارد تومان پیش‌بيني کرده‌ایم.

رئيس سازمان نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس کشور گفت: پنج مدرسه دیگر در سر پل‌ذهاب و ثلاث باباجانی نیازمند مقاوم ‌سازی است که برای انجام آن 2.7 میلیارد تومان اعتبار لازم است.

وی با بیان این که در مجموع 122 میلیارد و700 میلیون تومان برای بازسازی و مقاوم‌سازی مدارس زلزله‌زده اعتبار لازم است، به اقدامات انجام شده در این مناطق اشاره کرد.

رئيس سازمان نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس کشور در این خصوص تصریح کرد: ما در این مناطق سه پروژه نیمه‌تمام داشتیم؛ تجهیز دو مدرسه 15 و شش کلاسه در سر پل‌ذهاب و یک مدرسه نه کلاسه در قصرشیرین نیز در برنامه‌های گذشته بود اما به دلیل ایجاد اضطرار یک میلیارد تومان اعتبار فوری برای تجهیز این مدارس به اداره کل استان کرمانشاه تزریق شد.

نظرپور اشاره کرد: دو مدرسه سر پل‌ذهاب تا 45 روز آینده آماده بهره‌برداری و یک مدرسه قصرشیرین نیز تا دو هفته دیگر قابل استفاده خواهد بود.

رئيس سازمان نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس کشور در پاسخ به این سوال که چه تعداد کانکس در مناطق زلزله‌زده قابل استفاده است، افزود: به مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه130کانکس ارسال شده است اما سیاست سازمان استفاده ازکانکس‌ها نیست؛ حتی برنامه ما برای دو سال آینده این بودکه تمام مدارس کانکسی را جمع‌‌آوری کنیم بنابراین استفاده کنونی ما ازکانکس درکرمانشاه برای حالت اضطرار است.

وی همچنین اضافه کرد: برای این مناطق خیران مدرسه‌ساز 35 پروژه با 130 کلاس درس تعهد کردند. در این راستا رئیس جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور تعهداتی را از خیران برای ساخت مدارس گرفته است و روز گذشته نیز عملیات ساخت دومدرسه خیر ساز به همت نیکوکاران در مناطق زلزله زده آغاز شد واین روند ادامه دارد.

نظرپور گفت: پیش‌بینی کرده‌ایم در صورت تامین اعتبارات لازم در پروژه های خیری یا دولتی، مدارس روستایی تا اردیبهشت سال آینده ومدارس شهری تا مهرسال آینده آماده بهره برداری خواهد شد ودراین فاصله زمانی کانکس‌ها به نظام آموزشی کمک می‌کنند تا تعللی درآموزش دانش آموزان به وجود نیاید.

رئيس سازمان نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس کشور خاطرنشان کرد: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) نیز وارد عمل شده است که باید با انعقاد قراردادهایی ساخت سایر مدارس مورد نیاز را عملیاتی کنیم.

نظرپور ادامه داد: باید به سمتی برویم که تمام مدارس مقاوم‌سازی شوند. از 530 هزار کلاس درس 18 درصد یعنی بالغ بر 90 هزار کلاس درس باید مقاوم‌سازی و11درصد مدارس نیز باید تخریب و بازسازی شوند.

رئيس سازمان نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس کشور به سه طرح اصلی در دست اقدام این سازمان اشاره و بیان کرد: تخریب و بازسازی، طرح مقاوم‌سازی مدارس فرسوده و تجهیز مدارس به سیستم گرمایشی از جمله پروژه­‌های مهم و در دست اقدام است

تبلیغات در سایت
 

شما هیچ مجوزی برای اضافه کردن نظر جدید ندارید.شما نیاز دارید که در سایت ثبت نام کنید.

تازه هاي سايت

تخته وايت برد

داعش تحولات لحظه به لحظه عراق

اجراي مراسم نورافشاني

دانلود نرم افزار

فروش لوازم اتش بازی در تهران

هاست جوملا

سامانه پيام کوتاه

قالب جوملا

اس ام اس رايگان

لوازم نور افشاني

پنل اس ام اس

پیشخوان روزنامه

تبلیغات مجازی

خريد آپارتمان در قم

املاک قم

املاک پرديسان قم

نماي چوبي ساختمان

سرور مجازي

خرید مکمل بدنسازی

فروش مکمل بدنسازی

فروش مکمل

آموزش طراحی وب سایت

اس ام اس هيئت ها

خريد آپارتمان در قم

املاک قم

املاک پرديسان قم

اس ام اس گستر - سامانه پيام کوتاه

اجراي نورافشاني

اجراي نورافشاني

فروش لوازم آتش بازي و نورافشاني

فروش لوازم آتش بازي و نورافشاني

خرید مکمل اصل

دستگاه کاغذپاش

دستگاه کاغذ پاش

فروش لوستر

نورافشاني

پیامک صوتی